Nejčastější dotazy týkající se financí

Jak probíhá schůzka?

Na první schůzce se vám představím a ukáži, jak pracuji. Představím myšlenku finančního plánování, řekneme si, proč je důležité své finance plánovat a díky navázané spolupráci se dozvíte, co vám má práce přinese na víc. Schůzka je nezávazná. Zdali budete chtít pokračovat ve zjištění Vaší situace a vypracovat váš osobní finanční plán bude jen na Vás.

Jak probíhá následný servis?

Je potřeba se pravidelně vídat, udržovat vaše portfolio neustále aktuální a reagovat na vývoj trhu. S mými klienty jsme domluveni na pravidelném ročním setkání. Samozřejmě jsem vám však pro jakékoli konzultace týkající se financí a realit k dispozici kdykoli.

Jakou mám jistotu, že vyberete ty nejlepší produkty?

Ve finančním plánu vždy vycházím ze základních oblastí finančních cílů. Především z  oblasti spoření, bydlení, renty a zabezpečení. Konkrétní produkt je pak nástrojem pro splnění konkrétního cíle. Trh se vyvíjí a já s ním. V dané době pro vás hledám vždy to nejefektivnější a nejlevnější řešení na daný požadavek. V čase se může vaše potřeba změnit a portfolio musíme přizpůsobit nebo upravit při servisních schůzkách, aby zůstalo nadále co nejvíce efektivní.

Kde probíhají schůzky?

Nejčastěji za mnou jezdí klienti do kanceláře z důvodu velké vytíženosti, ale velmi ráda za vámi přijedu k vám domů. V kavárnách se scházím velmi nerada, jelikož s vámi řeším vaše osobní potřeby, které nepotřebuje každý kolem nás vědět.

Jak je možné, že přes Vás dostanu lepší podmínky?

Díky velikosti firmy, obrovskému počtu klientů, které zastupujeme a objemu práce, kterou jsem si vytvořila, mám pro své klienty mnohonásobně lepší vyjednávací sílu s možnostmi dostat se k VIP podmínkám. Chci pro všechny své klienty bez rozdílu vždy TOP a VIP podmínky. Pokud bych takto nepracovala, nedávalo by mi to smysl a nikdy bych se nedostala do situace, že občas musím z časových důvodů klienta odmítnout ačkoli nerada. Ale nebojte! Neustále rozšiřuji tým, abych mohla vyřídit všechny přání a požadavky.

Nejčastější dotazy týkající se realit

Proč si zvolit profíka v realitách, když si to mohu prodat sám?

Prodej nemovitosti zvládne každý, otázkou je: Jak úspěšně? Každý jsme profík na něco, ale přiznejme si, že určitě NE na vše máme kapacitu. Tak jako operaci si sami sobě neuděláme, tak ani dům si s největší pravděpodobností sami bez pomoci nepostavíme. Proč si tedy přidávat starosti na víc a zápasit s prodejem nemovitosti? Raději si užijte příjemně svůj volný čas a svěřte svůj majetek profíkovi, který Vás provede bezpečným procesem prodeje, vyřídí veškeré papírování, úřadování, převod na katastru, zařídí bankovní úschovu a bude vám právní oporou.

Vyplatí se využívat více realitních kanceláří?

Když nemovitosti prodává více kanceláří, dojde k vícenásobné inzerci a nejednotných informací o nemovitosti. Zájemci mohou kvůli tomu nemovitost vnímat jako „podřadné zboží“. Případný kupují navíc začně vyjednávat se všemi kancelářemi. V tu chvíli makléři soupeří o přízeň kupujícho, aby transakce proběhla jejich prostřednictvím, místo toho, aby hajili zájmy prodávajícího.

Jak ovlivňuje cena nemovitosti prodej?

Přehnaně vysoká cena bývá nejčastějším důvodem, proč nemovitost nelze prodat ani při sebehezčí prezentaci. Postupné zlevňování je pak nevyhnutelné, ale zárověň není ideální, protože kupující vidí, že se nemovit ostobtížně prodává. Ideální je stanovit adekvátní cenu ihned. Nemovitotost díky tomu prodáte rychleji a dokonce i výhodněji.

Dosáhne kupec na nemovitost?

Zájemce chce vaši nemovitost koupit. Jde do banky a žádá o úvěr. Jeho žádost, ale zamítnou. Právě jste zratili dva až tři měsíce času a nemáte kupce. Součástí mé služby je pomoc kupujícímu nemovitost zafinancovat, abychom měli přehled a pohlídali si hladký průběh obchodu.

Proč lidé, kteří prodávají sami, často neuspějí?

Používají špatné fotografie. Fotografie s nevhodným obsahem odradí zájemce od prohlídky. Platí si jen slabou inzerci. Lidé, kteří se spoléhají na inzerci bez realitních kanceláří, osloví průměrně pouze necelou pětinu potenciálních kupců.

Můžu být u prohlídky?

Většinou se s majiteli domluvím, aby si zašli na procházku nebo kávu. Kupující potřebuje mít klid a kolikrát se před majiteli stydí a bojí se zeptat na důležité věci. Dost často majitelé vstupují do rozhovorů, kde nedokáží krotit emoce, protože mají k nemovitosti vztah.

Proč je lepší, aby prohlídky dělal "profík"?

Jelikož prodej nemovitosti není pro majitele každodenní zálěžitostí, předvedou slabý obchodní výkon při prohlídce, či jednání o ceně. Pokud nedokážou profesionálně a věcně prezentovat kvalitu nemovitosti za adekvání cenu, neprojeví odborné znalosti a neposkytnou potřebné argumenty, k prodeji nikdy nedojde.

Máte jiný dotaz? Zeptejte se!